WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email
czwartek, 18 sierpnia 2022 07:14

Przedstawiamy wykaz podstawowej wyprawki przedszkolaka. Pozostałe informacje dotyczące wyposażenia i organizacji zajęć dzieci zostaną Państwu przekazane przez wychowawczynie grup na pierwszym spotkaniu rozpoczynającym rok przedszkolny 2022/2023, które odbędzie się 5 września 2022 r. (początek godz. 16:30).

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami porządkowymi umieszczonymi na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Przypominamy, że w okresie adaptacji rodzice dzieci, które rozpoczynają współpracę z przedszkolem, w ciągu dwóch pierwszych tygodni września będą mogli wchodzić z dziećmi do pomieszczeń szatniowych przedszkola.

 

Ubranie:

 • Stosowne do pory roku i pogody. Chłodniejsze dni: kombinezon, szalik, rękawiczki, czapka, kalosze, kurtka. Cieplejsze dni: czapka osłaniająca od słońca.
 • Wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane.

Uwagi do garderoby dziecka:

 • Spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną. Nakrycie głowy również w okresie letnim. Bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć (gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zmoczyć). Buty wyjściowe - bezpieczne, łatwe do wkładania, zapinane na rzepy (nie klapki). W dni deszczowe - kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki. Ubrania na zmianę w podpisanym worku z materiału (w przypadku dzieci 2-4 letnich proponujemy dwa komplety).

Zestaw do leżakowania:

 • worek z materiału – podpisany,
 • w worku: pidżama, niewielka poduszka w poszewce, kocyk w poszewce (160x200 cm).

Komplet higieniczny:

 • chusteczki nawilżające,
 • chusteczki higieniczne,
 • szczoteczka do zębów oraz pasta do zębów w woreczku (podpisane),
 • jeżeli to konieczne (pampersy na zmianę).

Strój sportowy na zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci 5-6 letnich:

 • worek z materiału na strój sportowy (podpisany),
 • w worku: bawełniany podkoszulek, spodenki sportowe lub getry (podpisane).

Obuwie zmienne do chodzenia w przedszkolu:

 • worek z materiału na obuwie zmienne (podpisany),
 • obuwie zmienne w worku, podpisane (preferowane obuwie zapinane na rzepy, ponieważ ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie).
 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848