„Pierwszy Dzień Wiosny”- zielony dzień w przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2024 00:00

W czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”. Każda grupa rozpoczęła powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Wiosna to czas sadzenia różnych roślin, dlatego dzieci z niektórych grup postanowiły założyć hodowlę zboża i sprawdzić się w roli ogrodników.

Już od kilku dni trwały przygotowania do powitania nowej pory roku — dekoracja w przedszkolu zmieniła się z zimowej na wiosenną, w salach zrobiło się kolorowo, korytarze przystroiły piękne, wiosenne prace plastyczne. Witając wiosnę, u przedszkolaków dominował zielony strój. Aby podkreślić wyjątkowość „Pierwszego Dnia Wiosny” wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym pochodzie ulicami naszego miasta, podczas którego mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzięki przygotowanym przez każdą grupę atrybutom w postaci na przykład różnych kwiatów było radośnie i kolorowo. Słychać było również wesołe okrzyki i piosenki o tematyce wiosennej. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Przed powrotem do przedszkola dzieci podeszły obok Urzędu Gminy tam czekała już na nich miła niespodzianka Pani,która w imieniu Pana Burmistrza przywitała wszystkich przedszkolaków i wręczyła słodycze aby dodatkowo osłodzić ten wiosenny dzień.
Dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka wprowadzili wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój, wyrażając swoją radość z nadejścia nowej pory roku.


Karolina Wawrzkiewicz- wychowawca grupy

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848