Europejski Tydzień Autyzmu w grupie Wiewiórki PDF Drukuj Email
wtorek, 05 grudnia 2023 00:00

Dnia 5 grudnia z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu w grupie Wiewiórki przeprowadzono zajęcia w oparciu o bajkę „W Grupie Różniaków”.  Historia opowiada o dziewczynce i jej pierwszym dniu w nowym przedszkolu. Dzieci chętnie wysłuchały historii Ktosi i z zaangażowaniem opowiadały o swoich odczuciach. Potrafiły trafnie wywnioskować, co zrobić aby w ich sali taki gość, jak bohaterka opowiadania poczuła się dobrze. Dzięki czytanej historii, utwierdziły się w przekonaniu, że każdy z nas pomimo różnic w zachowaniu i wyglądzie  pragnie mieć przyjaciół. Zabawy grupowe pokazały, że pomimo tego, iż ktoś jest naszym przyjacielem jest odrębną jednostką lubi inne dania czy kolory. Wiewiórki, dzięki przeprowadzonym zajęciom  poznały i potrafią rozpoznać zachowania, które nie wynikają ze złej woli rówieśników, tylko ze specyficznych trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami czy dostosowaniu się do panujących zasad.
W Pozytywnej Kronice Misia Uszatka nie zabrakło również wzmianki o obchodzonym Europejskim Tygodniu Autyzmu. Rodzice mogli zapoznać się z definicją zaburzeń ze spektrum autyzmu, typowymi objawami oraz drogą diagnozy.


Katarzyna Ołota - olifrenopedagog, terapeuta zajęciowy

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848