EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWOŚCI i GOTOWANIA TO ŚWIĘTO OBCHODZONE 8 LISTOPADA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2023 08:38

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie listopad 2023 roku rozpoczęliśmy  tygodniowym promowaniem zdrowego jedzenia w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki Szkolnej. Celem tego święta jest promowanie wśród najmłodszych i osób dorosłych zdrowego jedzenia dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety. Poznanie i stosowanie na co dzień zasad prawidłowego odżywiania może przyczynić się do lepszej kondycji fizycznej, sprawności i  lepszego samopoczucia.


Podopieczni Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie przy pomocy pań kucharek, i pani intendent mogły same skomponować przepyszne kanapki, którymi zajadły się na śniadaniu. Zbilansowana dieta i wszystkie produkty, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania  zdrowego organizmu omówione zostały po śniadanku z panią pielęgniarką Magdaleną Zadrożną. Nasz gość przeprowadziła z dziećmi interesujące zajęcia, z wykorzystaniem piramidy żywieniowej, zagadki i inne zabawy, które zachęcały dzieci do jedzenia zdrowych posiłków. Dzieci grały w grę gdzie poznały jakie witaminy ukryły się
w warzywach i owocach.
Dzieci wykonywały prace plastyczne nawiązujące do zdrowej żywności, w miłej atmosferze bawiły się
i poznawały zdrowy styl życia. Przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki ”wraz z paniami  przygotowały pyszną sałatkę warzywną, którą same się zajadały i częstowały innych.
Zachęcamy wszystkich do zdrowego stylu życia, zajadania warzyw i owoców. ,,ŚNIADANIE DAJE MOC’’


Przygotowała;
Intendent - Agnieszka Pałamarz

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848