Półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS w Mini Piłce Koszykowej dziewcząt PDF Drukuj Email

16 marca w hali sportowej Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie odbył się mecz mini piłki koszykowej dziewcząt pomiędzy drużynami Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Korfantowie i Szkoły Podstawowej w Popielowie. Oba zespoły awansowały do tego szczebla rozgrywek po wcześniejszych eliminacjach, a stawką pojedynku był awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych. Na początku spotkania zespół z Popielowa wyszedł na nieznaczne prowadzenie, które utrzymało się aż do końca trzeciej kwarty. Ostatnie 5 minut należało jednak do naszych koszykarek, które najpierw odrobiły straty, a tuż przed końcem meczu zdołały wyjść na jednopunktowe prowadzenie. W ostatniej akcji meczu nasze dziewczęta popisały się doskonałą grą w obronie uniemożliwiając tym samym przeciwniczkom oddanie rzutu, który mógłby jeszcze odmienić losy spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 16-15 dla drużyny z Korfantowa.
Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS w mini piłce koszykowej odbędzie się 20 kwietnia w Suchej.
Skład naszej drużyny: Julia Kasprzak, Natalia Kotynia, Kamila Brodkorb, Izabela Dziedzic, Katarzyna Mailnowska, Lidia Przystawska, Paulina Bednarska, Dominika Bartków.
Opiekun drużyny – Stefan Osiewacz

Stefan Osiewacz

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848