MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY PDF Drukuj Email
piątek, 20 kwietnia 2018 07:22

"Kto czyta, nie błądzi” - pod tym hasłem przebiegła tegoroczna, trzecia już edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, który odbył się 16 kwietnia 2018 r. Jak co roku był on okazją do miłego spotkania oraz do zmierzenia się uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Korfantów w dziedzinie czytelnictwa. Gospodarzem i organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie Małej.

Aby przystąpić do szlachetnego współzawodnictwa należało wykazać się gruntowną znajomością treści lektur : „Dzieci z Bulerbyn” – A. Lindgren, „Karolci” – M. Krüger, „Calineczki” – H.Ch Andersena oraz wierszy autorstwa J. Tuwima. Nasz dobrze zgrany duet czytelniczy złożony z Katarzyny Huzar z klasy III a oraz Wiktorii Butkiewicz z klasy III c, po rozwiązaniu testów sprawdzających uplasował sią na III miejscu.

 

Gratulujemy. Dziękujemy dziewczętom za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy im dalszego rozwijania w sobie pasji czytania.

Katarzyna Suchodolska – nauczyciel bibliotekarz

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848