IV DNI PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. WOJSKA POLSKIEGO W KORFANTOWIE PDF Drukuj Email
piątek, 18 maja 2018 14:37

18 maja 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie uroczyście obchodziła IV Dni Patrona. Wydarzenia tego dnia były kulminacją dwutygodniowych spotkań, konkursów i wydarzeń. Z samego rana dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzami X Brygady Logistycznej w Opolu: starszym chorążym sztabowym Stanisławem Gawłem, starszym szeregowym Łukaszem Ulanickim oraz szeregowym Katarzyną Markiewicz. Po spotkaniu z żołnierzami odbyła się uroczysta akademia, podczas której każda z klas przedstawiła krótki program artystyczny.

 

W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości: major Antoni Jedynak – Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Nysie, Jan Noga – sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Nysie, pułkownik Andrzej Maciążek – Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojskowych w Opolu, Jarosław Szewczyk – sekretarz Gminy Korfantów, Ewa Kubiak – Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie, Joanna Beśka – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie Małej, Jadwiga Misiura – radna Rady Miejskiej w Korfantowie oraz wicedyrektor Opolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Paweł Zmorawski – reprezentujący Nadleśnictwo Tułowice, radni rady Miejskiej w Korfantowie: Bernard Byczkowski, Agnieszka Kłokosińska, emerytowani pracownicy Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie: Teresa Kozubek – była dyrektor placówki oraz Janina Krzywicka - była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i Maria Marchocka - była nauczycielka fizyki.

Ze wzruszeniem widownia podziwiała ucztę artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki i taniec. Do zobaczenia za rok.

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848