WYCIECZKA KLASY II DO NYSY PDF Drukuj Email
wtorek, 05 czerwca 2018 00:00

5 czerwca 2018 r. klasa II wybrała się na wycieczkę do Nysy. Plan wycieczki był urozmaicony i bardzo ciekawy. Uczniowie wraz z opiekunami z samego rana zwiedzili przepływową Elektrownie Wodną, ponieważ niedawno na lekcji omawiali tematy związane ze źródłami energii. Tam z bliska mogli zobaczyć m.in. prawie 100-letnią turbinę oraz inne urządzenia znajdujące się w budynku i poza nim, a także pomieszczenia biurowe, w których monitoruje się inne elektrownie spółki Tauron.

Dzieci przekonały się również na czym polega praca ludzi tam zatrudnionych. Następnie odbyła się przerwa śniadaniowa, po której przyszedł czas na smaczne lody. Kolejnym punktem klasowej wycieczki było pobliskie kino - ,,Futrzaki ruszają na ratunek”. Ten film animowany łączy ze sobą humor z poważną misją ratowania przyjaciół z opresji. Później cała klasa wybrała się na pyszną pizzę, najedzeni i zadowoleni mogliśmy wrócić do domu. Poniżej parę zdjęć z tego wyjazdu, który zaliczamy do bardzo udanych!

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848