GMINNE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 września 2019 00:00

W niedzielę, 1 września 2019 r. społeczność Korfantowa obchodziła 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. W obchodach wzięli również udział przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Uroczystości rocznicowe rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Świętej w Korfantowie, podczas której homilię wygłosił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się na miejscowy cmentarz, gdzie delegacja korfantowskiego zespołu złożyła wiązankę na mogile więźniów niemieckiego obozu dla Polaków - Polenlager 85 Friedland, który funkcjonował w Korfantowie w latach 1942-1943.

 

Kulminacją obchodów był uroczysty capstrzyk pod Pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Wśród zebranych znaleźli się tam m.in.: Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik,  Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Danuta Korzeniowska, Senator RP Jerzy Czerwiński, Prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Kędzierzynie-Koźlu Witold Listowski, Dyrektor ZSP w Korfantowie Marek Misztal, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie Małgorzata Sinicka, Dyrektor Żłobka w Korfantowie Joanna Fudali, Dyrektor MGOKSiR w Korfantowie Stanisław Szkolny oraz proboszcz Parafii pw. Trójcy Świętej w Korfantowie ks. Jacka Wilczyński. Podczas obchodów nastąpiło uhonorowanie Pana Władysława Białowąsa resortowym odznaczeniem Stowarzyszenia Kresowiaków Polskich.

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848