VI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "ORTOGRAFIK" DLA UCZNIÓW KLAS III SP PDF Drukuj Email
piątek, 26 maja 2023 00:00

26 maja 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny „ORTOGRAFIK” pod patronatem Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika. Celem konkursu było rozwijanie sprawności w poprawnym pisaniu, kształtowanie wrażliwości ortograficznej oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów. W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas trzecich wyłonionych w eliminacjach szkolnych ze wszystkich szkół Gminy Korfantów. Przedstawiciele z ZSP w Ścinawie Małej, NZSP w Przechodzie, ZSP we Włodarach oraz ZSP w Korfantowie – gospodarzy konkursu, zmierzyli się miedzy sobą. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad pisowni rozwiązując 10 zadań w ciągu ustalonego czasu. Po zakończeniu zmagań komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania prac, a uczniowie udali się na słodki poczęstunek. Mogli również skorzystać z zasobów naszego Laboratorium Przyszłości i miło spędzić czas na twórczej zabawie, oczekując na wyniki konkursu.

 

Wśród uczestników wyłoniono następujących laureatów:

  • I miejsce - Paulina Kubica - ZSP Ścinawa Mała
  • II miejsce - Alicja Łabędzka - ZSP Korfantów oraz Magdalena Preussner - ZSP Korfantów
  • III miejsce - Magdalena Gąsior - ZSP Ścinawa Mała

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora konkursu. Wychowawcom klas trzecich dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych.

Organizatorki: B. Szczepaniak, J. Fudalej, M. Marcinkiewicz

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848