WYCIECZKA KLASY IIA DO HODOWLI ALPAK AJMARAYA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2023 07:25

W dniu 23 czerwca 2023 r. uczniowie klasy IIA Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie odwiedzili Hodowlę Alpak Ajmaraya w Dębowcu. Podczas wycieczki dzieci uzyskały wiele wiadomości na temat tych pochodzących z Ameryki Południowej zwierząt, mogły je głaskać dowoli oraz nakarmić marchewkami. Wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt. "Od alpaki do sweterka", gdzie mogły dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje wełna i do czego jest wykorzystywana. Razem z leśnikiem udały się na spacer do pobliskiego lasu, gdzie poznały wiele sekretów ekosystemu leśnego, a także mogły zobaczyć pomnik urodzonego w Dębowcu poety Josepha von Eichendorffa. Niemałą frajdę sprawiły uczniom warsztaty rękodzielnicze pt. "Malowanie wełną". Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Anna Tlałka

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848