DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I PASOWANIE NA UCZNIA PDF Drukuj Email
piątek, 13 października 2023 00:00

Tradycyjnie głównym akcentem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie jest Pasowanie na Ucznia. 13 października 2023 roku był zatem dniem szczególnym - zwłaszcza dla dzieci, które oficjalnie włączone zostały do grona społeczności szkoły.

W kulminacyjnej części uroczystości nastąpiło ślubowanie Pierwszoklasistów oraz symboliczny akt pasowania na ucznia, dokonany przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie – Pana Marka Misztala. Obchody Dnia Edukacji dopełniło wystąpienie reprezentantów Samorządu Uczniowskiego z serdecznymi życzeniami skierowanymi do pracowników szkoły, przybyłych gości oraz koleżanek i kolegów. Na koniec wybrzmiała piosenka okraszona gromkim „Sto lat!”. Życzymy, aby bieżący rok szkolny upłynął nam wszystkim w przyjaznej, spokojnej atmosferze. Do pierwszoklasistów kierujemy przesłanie, by w naszej placówce zdobyli nieprzebyty ocean wiedzy, który uczyni ich podróżnikami, poszukiwaczami i zdobywcami, a przede wszystkim szczęśliwymi i radosnymi uczniami naszej szkoły.

 

 

Ewelina Nowacka, Bernata Szczepaniak, Katarzyna Suchodolska

 


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848