Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 11 lutego 2024 09:58

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

Nasza szkoła również przyłączyła się do wspierania DBI. W holu szkoły została wykonana gazetka informacyjna na temat bezpieczeństwa w internecie. W dniu 07.02.2024 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas I-III, podczas którego omówiono dobre strony internetu oraz zagrożenia, z jakimi mogą zetknąć się w sieci dzieci. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.

Ponadto w ramach akcji ”Zielone światło dla przedszkolaka”, do udziału w obchodach DBI zostały zaproszone dzieci z najstarszych grup przedszkolnych „Zajączki” i „Wiewiórki”.

Dzieci również zapoznały się z zagrożeniami, jakie występują w sieci oraz zasadami bezpieczeństwa.

Wszyscy powinni zapamiętać, że sam internet nie jest zły, ale trzeba go umieć używać w sposób rozważny i bezpieczny. Szczególnie dzieci powinny korzystać z Internetu tylko pod czujną opieką dorosłych.


Halina Sieniakiewicz -nauczyciel informatyki,  Beata Swaciak-Sroka - pedagog szkolny

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=J4t9m50zGAU

https://www.youtube.com/watch?v=SPZzZ-4Xo14


 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848