Zajęcia literackie oraz rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne w klasie 3 a PDF Drukuj Email
czwartek, 23 maja 2024 00:00

W dniu 23 maja 2024 roku uczniowie klasy 3 a Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie wzięli udział w spotkaniu z Panią Pauliną Janią z Prudnika, która jest nauczycielką, poetką i pisarką. Pani Paulina przedstawiła autorską bajkę poświęconą Stanisławowi Szoździe, pt. "O małym Stasiu, który sięgnął gwiazd".
Uczniowie uważnie słuchali prezentowanej bajki, zapamiętali wiele szczegółów i trafnie odpowiadali na pytania.Zajęcia miały na celu nie tylko zapoznanie dzieci z postacią znanego sportowca, kolarza, ale były też okazją do rozmowy o swoich marzeniach i emocjach. Druga część zajęć skupiona była wokół obszaru rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych. Uczniowie wykonali ćwiczenia dotyczące rozpoznawania, nazywania emocji, umieszczania ich na skali - "W jakim stopniu odczuwam daną emocję".
Dowiedzieli się, że złość nie jest emocją negatywną, ale potrzebną nam do poznawania siebie, do rozwinięcia umiejętności stawiania granic.

Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali ilustracje na podstawie wysłuchanej bajki.

Dziękujemy serdecznie Pani Paulinie za przeprowadzenie niezwykle ważnych, ciekawych i inspirujących zajęć.

Anna Tlałka

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848