Czytajmy książki PDF Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2020 05:46

Czytajmy książki kochajmy pisarzy

Miesiąc kwiecień to czas, w którym często mówi się o książkach. Niedawno, bo 2 kwietnia obchodziliśmy  Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Dziś 23 kwietnia  w wielu krajach, także w Polsce celebruje się  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, czyli swoiste święto książki  i wszystkich tych, którzy przyczyniają się do jej powstania. Zapraszam do obejrzenia wywiadu z pisarką Agnieszką Frączek. Pani Agnieszka jest doktorem językoznawstwa i autorką książek dla dzieci. W swoich zabawnych wierszykach  uczy poprawnej polszczyzny i skutecznie walczy o kulturę słowa. Jej książka o Julianie Tuwimie znalazła się w kanonie lektur dla klas I - III.  Za swój dorobek literacki Agnieszka Frączek wyróżniona została wieloma nagrodami, w roku 2019 otrzymała tytuł   Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Książki pióra Agnieszki Frączek wydawane są przez znane i cenione Wydawnictwo Literatura.  W naszej szkolnej bibliotece znajdziemy kilka tytułów tej autorki, zapraszam więc do wypożyczania i czytania, jak tylko będzie to możliwe☺ A póki co  serdecznie polecam rozmowę z pisarką i niezwykle ciepłym człowiekiem -  Panią  Agnieszką Frączek.

https://www.youtube.com/watch?v=xx833oU3TZMZachęcam także  do obejrzenia ciekawej animacji, która przybliży nam współczesne realia powstawania książki. Film na kanale youtube udostępniło  wydawnictwo  Dwie Siostry: https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q


Katarzyna Suchodolska – nauczyciel bibliotekarz

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848