BEZPIECZNE FERIE!!!! - spotkanie z policjantem uczniów klas 1-3 i przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie PDF Drukuj Email
wtorek, 07 lutego 2023 00:00

7 lutego 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego oraz wychowanków Przedszkola Misia Uszatka z Panem Policjantem - dzielnicowym sierż. Marcinem Dykiem z Komisariatu Policji w Korfantowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo naszych uczniów i przedszkolaków w czasie ferii zimowych. W czasie spotkania zostały omówione wszystkie zasady bezpieczeństwa. Zwrócono uwagę na odpowiedni strój w czasie zabaw na śniegu. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację i bajkę, która przestrzega nas przed zagrożeniami czyhającymi w internecie, z kontaktami z osobami, których nie znamy także o tym jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia –przypomniane zostały numery alarmowe. Przedstawione zostały również propozycje spędzania czasu bez komputera.

Z okazji DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU uczniowie jak i przedszkolaki mieli możliwość wysłuchania piosenki , jak również zapoznania się z informacjami umieszczonymi na gazetce w holu szkoły.

Zarówno uczniowie jak i przedszkolaki brali aktywny udział w spotkaniu z Panem dzielnicowym. Jesteśmy dumni ,że nasi uczniowie i przedszkolaki posiadają tak dużą wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania Pan dzielnicowy ogłosił konkurs, którego szczegóły zostały umieszczone na plakatach w holu naszej szkoły.

Linki :

https://www.bing.com/videos/search?q=kammotki+bezpieczne+ferie+zimowe&view=detail&mid=FED4A3E8CCCBD9D6F5A6FED4A3E8CCCBD9D6F5A6&FORM=VIRE

https://www.bing.com/videos/search?q=piosenka+bezpieczny+internet&view=detail&mid=EB6AF1904CCCD61B2B7FEB6AF1904CCCD61B2B7F&FORM=VIRE

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

PREZENTACJA pdf

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Przed nami dwa tygodnie zimowej przerwy w nauce. To jednak nie zwalnia nas z obowiązku aby dbać o własne bezpieczeństwo i swoich bliskich.

Życzymy miłych, radosnych, śnieżnych ale przede wszystkim BEZPIECZNYCH FERII

Pedagog szkolny Beata Sroka

Psycholog szkolny Paulina Jarosik

Nauczyciel informatyki Halina Sieniakiewicz

 


 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848