DZIEŃ JABŁKA PDF Drukuj Email
wtorek, 11 października 2022 09:14

Jabłko to owoc znany już od starożytności. Jabłkami zajadali się nasi przodkowie, starożytni Grecy i Rzymianie. Ślady jabłoni zostały odkryte ok.1600 r. p .n. e.  w pobliżu Biskupina. 28 września obchodzimy  Światowy Dzień Jabłka. Owoc ten jest jednym z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Warto wspomnieć, że co czwarte jabłko w Europie pochodzi z Polski. W 2019 roku polskie jabłka były eksportowane do 47 krajów na świecie. Jabłka zawierają sporo witamin i minerałów. Brytyjczycy mawiają: ,,Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”. Dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się, że należy regularnie jeść jabłuszka.  Należy również pamiętać o tym, że najwięcej cennych składników znajduje się w skórce, dlatego przed spożyciem jabłko wystarczy umyć, zamiast obierać. To był bardzo miły i smaczny dzień!!!

Iwona Filipek – nauczyciel przedszkola

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848