NASZA MAŁA FILHARMONIA - PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
wtorek, 24 stycznia 2023 00:00

W ramach projektu Nasza Mała Filharmonia dzieci z najstarszych grup Przedszkola im. Misia Uszatka w Korfantowie, tj.: Motylki, Żabki i Sówki od początku roku szkolnego biorą udział w spotkaniach z pasjonatami muzyki. Na pierwszym spotkaniu naszym gościem był saksofonista - Błażej Brzezina, o którym artykuł opublikowano na naszej stronie wcześniej. W miesiącu październiku, na zaproszenie przedszkolaków przybyła pani Bożena Bernacka - nauczycielka ZSP w Korfantowie, która zaprezentowała keyboard - elektroniczny instrument klawiszowy, jego możliwości i funkcje. Przy wspólnej zabawie  dzieci miło spędziły czas. W miesiącu listopadzie przedszkole odwiedził pan Zbigniew Marcinkiewicz, multiinstrumentalista, który zaprezentował grę na harmonijce ustnej, akordeonie, gitarze klasycznej i elektrycznej. Gość opowiadał o swoich początkach gry na instrumentach muzycznych.

W miesiącu styczniu odwiedził dzieci pan Janusz Wójcik - Burmistrz Korfantowa i multiinstrumentalista. Jego wizyta przypadła przed Dniem Babci i Dziadka, w związku z tym dzieci zaśpiewały gościowi okolicznościową piosenkę, ponieważ  pan Burmistrz również  jest dziadkiem. Podczas spotkania pan Janusz zaprezentował grę na saksofonie, akordeonie, gitarze klasycznej i na klarnecie. Dużo radości przysporzyły zagadki muzyczne, oczywiście z nagrodami. Wszystkie spotkania przebiegły w miłej atmosferze i przybliżyły dzieciom żywą muzykę. Nasi goście zachęcali dzieci do podejmowania nauki gry na instrumentach muzycznych.
Nasze spotkania będą kontynuowane w dalszym ciągu, w związku z czym zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Iwona Filipek i Irena Bentkowska - nauczycielki przedszkola


 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848