MISTRZOWSKIE LAURY W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email
środa, 07 marca 2018 00:00

Po raz drugi w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie przedstawiciele klas I-VI szkoły podstawowej mieli możliwość zaprezentowania niezmiernie ważnych i cennych umiejętności głośnego czytania oraz prawidłowej interpretacji tekstu literackiego. W siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korfantowie, dnia 7 marca 2018 r. odbyły się gminne eliminacje 2 Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

Do szlachetnej rywalizacji o mistrzowskie laury przystąpiło 11 uczniów naszej szkoły. W efekcie konkursowych prezentacji uczennice: Julia Marcinkiewicz z klasy I b oraz Nikola Zając z klasy IV b zajęły I miejsce. Dziewczęta zdobyły tym samym zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania - każda w swojej kategorii wiekowej. Niebawem uczennice te reprezentować będą naszą szkołę w konkursie na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

 

Katarzyna Suchodolska - nauczyciel bibliotekarz

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848