SZTUKA PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email
czwartek, 22 marca 2018 00:00

Dnia 22 marca 2018 r. w siedzibie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie odbył się 2 Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Stawiły się na nim dwie uczennice naszej szkoły - finalistki eliminacji gminnych: Julia Marcinkiewicz z kl. I b i Nicola Zając z kl. IV b. Obie dziewczynki przygotowały na tę okoliczność prezentacje oparte na fragmentach znanych i lubianych lektur szkolnych.

Sztuka pięknego czytania to nie tylko biegłość, to przede wszystkim umiejętność nawiązania kontaktu ze słuchaczem, bo przecież czytamy właśnie dla niego. Liczy się tu: staranna wymowa, użycie odpowiedniej intonacji i modulacji głosu, akcentowanie istotnych treści, stosowanie odpowiednio długich pauz i wiele innych. Nasze uczennice świetnie poradziły sobie z tym trudnym zadaniem. Jury konkursowe przyznało : II miejsce – Julii Marcinkiewicz oraz wyróżnienie - Nicoli Zając. Ogromnie cieszymy się z ich sukcesu i mamy nadzieję, że zachęci je on do dalszego szlifowania swojego talentu w niełatwej sztuce pięknego czytania.

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848