OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z KROPLĄ WODY PDF Drukuj Email
środa, 29 września 2021 00:00

 

29 września obchodzimy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Święto to oficjalnie funkcjonuje od 2001 roku , a powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Po raz kolejny w naszej szkole wykorzystaliśmy tę okazję do spotkania z ciekawą książką. Tym razem uczniowie klas pierwszych i drugich zostali zaproszeni do udziału w zajęciach czytelniczych, aby wraz z kroplą wody przeżyć bajkowe przygody Przemierzaliśmy więc świat pod postaciami: wody, chmury, deszczu, śniegu, sopla lodu, a wszystko to dzięki pełnej humoru książeczce autorstwa Marii Terlikowskiej pt. „ Przygody kropli wody”.

Książka, choć wydana po raz pierwszy w 1965 roku, nic nie straciła na swej aktualności, bo odnosi się do ponadczasowej wiedzy z zakresu przyrody. Wspólne czytanie stało się dobrym pretekstem do utrwalenia wiadomości na temat obiegu wody w środowisku oraz do rozmowy o dobrych nawykach związanych z higieną osobistą i oszczędzaniem wody w codziennym życiu.

W trakcie zajęć czytelniczych postanowiliśmy także przeprowadzić naukowe doświadczenie, aby sprawdzić, ile szpilek zmieści się w szklance wody. Wynik okazał się zaskakujący, a wyjaśnienie tego zjawiska, jak i wiele innych wiadomości na temat właściwości wody znaleźliśmy w książce pod tytułem „Eksperymenty dla ciekawskich”.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą ruchową do utworu muzycznego

pt. Krople wody.

Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, ma walory edukacyjne, a nade wszystko rozwija wyobraźnię i buduje więź emocjonalną, dlatego starajmy się czytać dzieciom jak najczęściej!

Katarzyna Suchodolska – nauczyciel bibliotekarz

 

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848