BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA PDF Drukuj Email
sobota, 05 marca 2022 19:08

 

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 Biblioteka szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Korfantowie stanowiła istotny element oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych. Biblioteka szkolna udzielała informacji bibliotecznych, bibliograficznych i faktograficznych. Łączna liczba odwiedzin w wypożyczalni wyniosła 731, a w czytelni 49. W zakresie aktywności czytelniczej najwyższy odsetek wypożyczeń odnotowała klasa IA.

 

 

W ramach codziennej działalności prowadzono poradnictwo w wyborach czytelniczych, zachęcano do świadomego i samodzielnego doboru lektury, udzielano pomocy i wskazówek uczniom korzystającym z czytelni. Prowadzono całoroczną akcję biblioteczną Czytam na okrągło – polecam! Edycja jesień- zima! promującą czytelnictwo wśród uczniów klas II-III. W ramach szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przeprowadzono w klasach I-II zajęcia czytelnicze pod hasłem „Dzień z kroplą wody”. Z okazji obchodów Święta Niepodległości klasy IIIA i IIIB uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pn. „Książki, które uczą nas patriotyzmu”. Przeprowadzono lekcje biblioteczne i pogadanki na temat zasad korzystania z katalogów alfabetycznych w bibliotece, rozsądnego korzystania z mediów i bezpieczeństwa w Internecie. Wykonywano gazetki i wystawki tematyczne i okolicznościowe na terenie biblioteki i szkoły min. z okazji Święta Niepodległości, Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka. Koordynowano działania i sprawowano opiekę nad uczniami w ramach gminnego Konkursu Recytatorskiego pn. „Boże Narodzenie w Poezji”.

Katarzyna Suchodolska – nauczyciel bibliotekarz

 

 

Newsflash

Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Korfantowie, ul. 3. Maja 12, 48-317 Korfantów, tel. 077 4343847, tel./fax 077 4343848